Menu Zamknij

W jakich branżach używa się opakowania z folii twardej?

belka folii twardej

Opakowania z folii twardej są przygotowywane m.in. dla branży technicznej, kosmetycznej, piśmienniczej i farmaceutycznej, a także dla branży zabawkowej. Dlaczego opakowania z folii sztywnej są tak popularne? Pozwalają świetnie eksponować produkty w sklepie, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne i zapewniają możliwość łatwego transportu.

Opakowania z folii dla branży piśmienniczej

W branży piśmienniczej najczęściej wykorzystywane są tuby oraz blistry. To, co określamy jako tuby plastikowe to właśnie opakowania z folii sztywnej PET. Pakuje się w nie flamastry, kredki, wszelkiego rodzaju cienkopisy oraz długopisy. Przezroczyste tuby pozwalają nam zobaczyć jakie kolory flamastrów czy kredek są w zestawie i chronią je przed połamaniem.

Materiały piśmiennicze są też pakowane w blistry – czyli opakowania z folii twardej i papieru. Profil, w którym spoczywa np. flamaster lub cienkopis jest wykonany z tworzywa sztucznego a z tyłu ma tekturkową ściankę.

Pudełka z folii sztywnej na drobne elementy

Pudełka z folii sztywnej są bardzo rozpowszechnione w branży budowlanej i instalacyjnej – czy też ogólnie mówiąc, w branży technicznej. Pudełeczka z pokrywką służą do pakowania drobnych elementów takich jak wkręty, śrubki, kołki rozporowe, nakrętki itp. Na półkach w marketach budowlanych znajdziemy tego bardzo dużo – opakowania te przeżyły prawdziwy rozkwit wraz z upowszechnieniem konfekcjonowania takich drobnych elementów. Kiedyś sprzedawano je przede wszystkim na wagę i pakowano w torebki.

Pojemniki w folii twardej służą też często do pakowania materiałów biurowych, takich jak np. spinacze do papieru, pinezki, szpilki itp. To bardzo przyjazne opakowania, które nie tylko łatwo podają się recyklingowi, ale po opróżnieniu są też także powtórnie używane przez nabywców do pakowania innych rzeczy w domu lub biurze. To wpisuje się w ideę upcyklingu, który jest jednym z ważnych procesów proekologicznych. Jeśli wykorzystujemy opakowanie powtórnie lub wytwarzamy z niego coś nowego, jesteśmy przyjaźni środowisku.

Opakowania z folii twardej dla branży zabawkowej

W branży zabawkowej opakowania z folii sztywnej to najczęściej blistry, ale także pudełka oraz kasety. Te ostatnie mogą służyć do pakowana gier. Jeśli posiadają wiele przegródek, można w nie pakować drobne elementy z zabawkach dla starszych dzieci – takie jak koraliki, pionki itp. W dużych tubach są umieszczane często lalki lub figurki.

Przezroczyste opakowania w branży zabawkowej mają szczególnie duże znaczenie, ponieważ pozwalają wyeksponować zawartość, w tym wypadku zabawki, co wpływa na wielkość sprzedaży.

Polistyren dla branży spożywczej

Folie twarde mogą być wykorzystywane do pakowania żywności. Bardzo popularne są opakowania zawierające różnego rodzaju tacki na ciasteczka, cukierki czy czekoladki. Folia PS (polistyren) świetnie nadaje się do wytłaczania bardzo drobnych szczegółów, dzięki temu zyskujemy możliwość tworzenia dopracowanych opakowań z ornamentami, wgłębieniami, wypukłościami itp. Dodatkowe takie opakowania z polistyrenu są bardzo lekkie, co liczy się szczególnie w przypadku transportu dużych ilości produktu.

Opakowania foliowe dla wielu branż

Łatwiej znaleźć branże, które używają opakowań z folii twardej niż te, które ich nie używają. Pakuje się w nie m.in. rolety w branży dekoracyjnej, przełączniki, kable czy przekaźniki w branży elektrycznej. Pudełeczka z folii twardej wykorzystuje się także w branży kosmetycznej i farmaceutycznej – np. jako zewnętrzne opakowania zestawów produktów, kremów czy akcesoriów, takich jak pilniczki, nożyczki, pęsety itp. Folia twarda to także popularny materiał na opakowania w branżach niszowych: będą to np. opakowania na ozdoby choinkowe, choćby pudełka na bombki i na lampki.

Opakowania z folii twardej stają się coraz nowocześniejsze, a dzięki postępowi technologicznemu wciąż rosną możliwości ich recyklingu. Jeśli szukają Państwo ciekawego opakowania dla swoich produktów lub planują wdrożenie nowych wzorów, zapraszamy do konsultacji z ekspertami z Uni-Pak. Pomożemy Państwu przygotować idealne opakowanie dla produktów. Takie, które zapewni bezpieczeństwo przechowywania i transportu oraz świetną ekspozycję towaru w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button