Menu Zamknij

Blistry z folii twardej

Opakowania z folii na podłożu kartonowym

Precyzyjne opakowanie produktu

Blistry – opakowania na artykuły biurowe, kosmetyczne, chemiczne i nie tylko

Jest to szeroko stosowany rodzaj opakowania z folii na podłożu kartono­wym. Produkujemy blistry o różnorodnych cechach i wymiarach.  Kształt tego rodzaju opakowań jest zbliżony, lub nawet identyczny kształtowi towaru.

Opakowanie to posiada wysokie walory estetyczne prezentacyjne. Dzięki zastosowaniu transparentnej foli, klient ma możliwość pełnego oglądu zawartości.  Blistry najczęściej wykorzystywane są do pakowania artykułów biurowych, ko­smetycznych, motoryzacyjnych, che­micznych, akcesoriów GSM, drobnych narzędzi oraz ozdób i zabawek.

Wielkość produkcji jest nieograniczona.

Zalety:

  • ekspozycja produktu, bez konieczności wyciągnięcia go z opakowania,
  • ochrona produktu przed zabrudzeniami i uszkodzeniami,
  • proste i szybkie pakowanie produktu,

Opakowania blistrowe zapewniają pełną prezentację produktu. Klient może obejrzeć go praktycznie w całości przed zakupem. Blister wykonany z PET lub PCV ma kształt dopasowany do produktu a płaską tylną ściankę ma wykonaną z dowolnego materiału – może to być zarówno tworzywo sztuczne, jak i papier. 

Wierzchnia część blistra może być łączona ze ścianką tylną na wiele sposobów – np. przez klejenie, zszycie lub wykonanie prowadnic, w które ścianka jest wsuwana. Blistry z folii sztywnej mogą być też zamykane zatrzaskowo. Wtedy zamykająca ścianka bywa albo połączona z przednią częścią blistra albo stanowi oddzielny element, który działa nie jak domykane wieczko, ale jak nakładana pokrywka, mocowana dzięki zatrzaskowi. 

Alternatywą dla blistrów mogą być kasety z folii sztywnej, które stosuje się częściej jako opakowania zbiorcze lub w przypadkach, gdy potrzebujemy opakowania dające więcej możliwości z zakresie estetyki.
Call Now Button