Menu Zamknij

Opakowania foliowe

Dobry sposób pakowania produktów dla każdej branży

Jesteśmy producentem opakowań foliowych z wieloletnim doświadczeniem w pracy dla różnych branż. Uni-Pak to producent opakowań foliowych z różnych surowców – wytwarzamy opakowania z folii twardych (folii sztywnych) na kosmetyki, zabawki, artykuły biurowe i dla przemysłu. W naszej ofercie znajdują się też opakowania farmaceutyczne z tworzyw sztucznych. Dlaczego warto zastosować opakowania foliowe? Zobacz, jakie dają możliwości. Możliwe, że wiele pudełek, tub i blistrów, które nazywałeś opakowaniami z tworzyw sztucznych lub po prostu „z plastiku” to w istocie właśnie opakowania foliowe.

 

Opakowania foliowe PET, PCV, PP oraz PE

Opakowania z tworzyw sztucznych wykonywane metodą termoformowania to nasza specjalność. Nasze opakowania z folii twardych trafiają do klientów z Polski jak i odbiorców zagranicznych. Nasz produkcja opakowań obejmuje przede wszystkim takie rodzaje jak:

Oferujemy szeroką gamę opakowań z tworzyw sztucznych, które pozwalają zapakować zarówno pojedyncze produkty jak i stanowią opakowania zbiorcze. Dzięki zastosowaniu różnorodnych typów folii sztywnych, możemy obsłużyć klientów praktycznie ze wszystkich branż, ponieważ wiele z używanych przez nas tworzyw można stosować w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym.

Co można pakować w opakowania foliowe?

Termoformowane opakowania, takie jak tuby, blistry, pudełka i kasety pozwalają zapakować praktycznie wszystkie produkty. Co pakują w nie poszczególne branże?

Opakowania dla branży farmaceutycznej

Blistry z folii sztywnej stanowią bardzo dobre opakowania na różnego typu wyroby medyczne – np. termometry, ciśnieniomierze, ampułki czy zestawy zawierające kilka produktów. Tuby foliowe pozwalają umieścić w środku np. zestaw kilku słoiczków. Bardzo szerokie zastosowanie mają też pudełka zamykane w których można umieścić choćby akcesoria, takie jak artykuły higieniczne: nożyczki, gaziki, opaski.

Opakowania z folii dla branży kosmetycznej

Blistry, będące połączeniem folii twardej wytłoczonej odpowiednio do kształtu produktu oraz płaskiej ścianki, to świetny sposób pakowania kosmetyków. Odgrywa on ogromną rolę zwłaszcza w sklepach kosmetycznych. W blistrach znajdziemy więc zapakowane maszynki do golenia, zestawy kosmetyków zawierające kremy w pojemnikach pod ciśnieniem oraz w tubach. Pojemniki z przykrywką są wykorzystywane do sprzedaży np. patyczków kosmetycznych, produktów w ampułkach czy zestawów pielęgnacyjnych zawierających np. pilniczki, pęsety, pędzelki czy nożyczki.

Tuby z folii kolorowe
Blister z PET

Branża biurowa i papiernicza

Opakowania z folii twardych są szczególnie chętnie wykorzystywane w pakowania przyborów biurowych i szkolnych oraz materiałów piśmienniczych. Tuby z folii zawierają często ołówki, flamastry lub pędzelki. W blistrach umieszczane są nożyczki, długopisy, kleje w tubkach, markery a także komplety taśmy klejącej.

Pudełka zamykane wykonane w całości z folii sztywnej – najczęściej PET lub PCV, to świetne opakowanie na spinacze biurowe czy zszywki. Kasety i wytłoczki to z kolei świetny pomysł na pakowanie płaskich krążków farb akwarelowych dla najmłodszych czy zestawów przyborów szkolnych – możemy zaoferować Państwu opakowania na ołówki, temperówki, gumki do ścierania i długopisy.

Branża spożywcza opakowania foliowe

Opakowania z folii na produkty spożywcze to bardzo często wytłoczki i kasety na ciasteczka i czekoladki. Przyzwyczajeni jesteśmy do takich opakowań w przypadku pralinek oraz różnego rodzaju bombonierek, w przypadku których uformowane z folii kształtki umieszczone są w pudełku tekturowym. Tuby z folii sztywnej z kolei mogą się przeciętnemu klientowi sklepu spożywczego kojarzyć ze zbiorczym opakowaniem popularnych lizaków albo gum do żucia lub cukierków. Stosunkowo rzadziej przy produktach spożywczych spotykamy się z blistrami. Pudełka z wieczkiem także używa się do pakowania czekoladek (zawijanych jeszcze pojedynczo w cienką folię lub lakierowane papierki).

Pomożemy Ci przygotować idealne opakowanie foliowe z wybranego typu folii twardej, które wykonamy metodą termoformowania. Tworzymy zarówno opakowania typowe jak i realizujemy zlecenia niestandardowe. 

Call Now Button