Menu Zamknij

Pojemniki plastikowe z pokrywą lub wieczkiem – nie tylko na drobiazgi

pojemniki plastikowe do przechowywania

Przezroczyste pojemniki plastikowe z pokrywą, czyli pudełka z folii sztywnych (np. PET, PCW lub PE) można wykorzystywać nie tylko do pakowania drobnych przedmiotów. Świetnie sprawdzą sią jako opakowania z tworzywa na bardzo duże rzeczy lub pudełka do przechowywania. Z wieczkiem lub pokrywą będą jeszcze bardziej praktyczne.

Pudełka plastikowe duże i małe to nie tylko charakterystyczne elementy półek sklepowych, ale także garaży, szaf wnękowych i magazynów. Z powodzeniem są stosowane zarówno do pakowania produktów przeznaczonych na sprzedaż, ale także jako pojemniki do przechowywania. Wykorzystuje się je w domach prywatnych i w firmach. Wytwarzane są z folii sztywnych (folii twardych), a najpopularniejsze surowce w tym przypadku to PET i PCW. Takie pudełka mają doskonałe właściwości, przydatne przy przechowywaniu: chronią przed kurzem oraz wilgocią, można je myć. Przezroczyste pojemniki plastikowe z pokrywą, wykonane z tworzyw sztucznych pozwalają szybko sprawdzić, co jest w ich wnętrzu bez konieczności ich otwierania.

Pudełka plastikowe do przechowywania z przegródkami czy bez? A może…

Pojemniki do przechowywania, które kupujemy do domu, warto wybierać bardzo uważnie. Dzięki temu nie zasypiemy całego domu pudełkami, które będą słabo wykorzystane. Czasem warto wydać trochę więcej, ale dokonać przemyślanego zakupu, który na dłużej rozwiąże nasze problemy z przechowywaniem. Im więcej możliwości daje pojemnik plastikowy do przechowywania, tym dłużej nam prawdopodobnie posłuży. Na co zwrócić uwagę? Świetnym wyborem są pudełka PET z przegródkami lub poziomymi wkładkami, pozwalającymi podzielić zawartość na dwa „piętra”.

Pojemniki plastikowe z pokrywą lub wieczkiem

Pokrywka czy wieczko? To wcale nie jest błahy problem. Jeśli pojemniki do przechowywania mają być często otwierane (np. jest to plastikowe pudełko na zabawki lub na cukierki), dobrym rozwiązaniem będzie wieczko – czyli pokrywka przymocowane na stałe za pomocą zawiasów lub giętkiej krawędzi do korpusu pudła. Dzięki temu łatwo i szybko będzie można wyjmować przedmioty.

Jeśli z kolei potrzebne jest nam opakowanie jak najbardziej szczelne (np. pudło na ciastka, zabezpieczające zawartość przed czynnikami zewnętrznymi), lepszym wyborem będzie pojemnik plastikowy z pokrywą. Będzie ona szczelnie przylegać, a jeśli rzadko będziemy ją zdejmować, odłożenie jej na bok po zdjęciu nie będzie raczej problemem. Pudełka plastikowe na ciasto, wykonane z tworzyw dopuszczonych do kontaktu z żywnością – np. polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) lub PET ochronią skutecznie wypieki przed przedwczesnym wyschnięciem i owadami.

Plastikowe pudełka na buty? To dobry pomysł

Buty możemy przechowywać bez opakowania. Wtedy szybko pokryją się kurzem. Możemy użyć też fabrycznych pudeł, o ile je mamy lub nie uległy zniszczeniu. Sterta takich pudełek nie będzie wyglądać estetycznie, czyli trzeba je ukryć w jakimś pomieszczeniu lub szafie. Możemy pudełka tekturowe oddać do recyklingu, a w domu mieć plastikowe pudełka na buty z pokrywą i użytkować je przez długie lata. Świetnie zabezpieczą obuwie przed kurzem oraz wilgocią. Takie pojemniki plastikowe mogą być wykonane z folii twardej PET lub PCW. Jeśli będą przezroczyste, łatwo szybko zlokalizować parę obuwia, która jest nam potrzebna bez otwierania wielu pudełek. Pojemniki plastikowe na buty można też łatwo umyć, w przeciwieństwie do pudeł kartonowych, które przy używaniu do przechowywania noszonego często obuwia i tak będzie trzeba stosunkowo szybko wyrzucić.

Producenci opakowań z tworzyw sztucznych mogą wykonać także pojemniki plastikowe z pokrywą do przechowywania, wykorzystywane przez klientów w domach. Zapraszamy do kontaktu w tej sprawie z ekspertami z firmy UNI-PAK.

Obrazy: Background vector created by vectorpouch – www.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button